Екип на Гражданско сдружение „Алцхаймер–България”
Завършила е педагогика и има следдипломна квалификация по социална психология. Професионалният ѝ опит е свързан със социалната работа със и за хора с проблеми. Животът я сблъска с Деменцията и тя ѝ се посвети изцяло.
Екип - доброволци
Връзки с обществеността
Мадлен е експерт по връзки с обществеността с дългогодишен опит в музейното дело. Тя вярва, че музеите могат да бъдат приобщаваща и подкрепяща среда за лица с когнитивни увреждания, предоставяйки им възможности за ангажиране и социализация. Мадлен е убедена, че посещенията в музеите и специално организираните програми оказват благоприятно влияние върху хората, страдащи от деменция, както и върху техните семейства. Тези мотиви я подтикват да се присъедини към екипа на Гражданско сдружение „Алцхаймер – България“ и да подпомага популяризирането на неговите дейности.
Политики, проучвания, доклади
Лора е политолог, който е средоточил своето професионално развитие в областта на публичните политики и политическо застъпничество на национално и европейско ниво. В послените няколко години активно подпомага изграждането на капацитета на неправителствени организации и платформи. От 2017 година доброволства за сдружението в областта на разработване на публични политики и застъпничество.
Виолета е изследовател с мултидисциплинарен бекграунд. Завършва социални науки в Утрехтския университет с фокус върху изследователски методи. В момента е докторант по антропология в Нов български университет. Прави социални изследвания за Алцхаймер България от 2012 година.
Обучения и координация
Завършила магистратура по биомедицина в Интитута Каролинска в Стокхолм, с фокус невронаука и с дипломна работа фокусирана върху ранно диагностициране на деменция. След това започва да се занимава с проектен мениджмънт и организация на събития в сферата на образованието.
Ангелина завършва психология в Глазгоуския университет в Шотландия и в момента следва изследователска магистратура по експериментална и клинична невронаука в Университета в Утрехт, Холандия. Основните й интереси са в областта на образната диагностика на мозъка, невродегенеративните и цереброваскуларни заболявания, и невропластичността.
Ивана е завършила психология в Глазгоуския университет и в момента изучава магистратура по когнитивна невронаука в Холандия. Интересува се от механизмите, с които оперира мозъкът, от психологията и невробиологията на стареенето, както и от активното участие на гражданите в добруването на обществото. Като доброволец към сдружението тя помага с координиране на проекти и водене на обучения. Намира възрастните хора за красива загадка с техните неповторими истории и мъдрост. Надява се, че скоро за тях ще има по-добро бъдеще в България.
Ако искате да научите повече за Ивана, прочетете статията за нея в сайта на Дневник.
Сани учи, работи и живее щастливо сред разнообразни културни и национални общности до внезапния си сблъсък с Алцхаймерова деменция, установена при майка й. След това продължава да учи: как да осигури качествена грижа за болните и техните близки. Вярва, че щастливият живот за всички, засегнати от деменция, е възможен: с повече съпричастие, знания, обучение и споделяне на опит - за което работи, когато не е на работа.
Мая Маринова
Координатори в страната
Д-р Трифонов има 2 специалности - психиатрия и нервни болести;има частен кабинет в гр. Габрово; магистър по здравен мениджмънт; съдебен психиатър; практиката му е с геронтологична насоченост
Филолог, поет, публицист. Работи с деца и лица с увреждания. Майка й е с диагноза "алцхаймер".
Павлина е дипломиран инженер-технолог. Работи и живее във Варна. След заболяване на майка й става член на Сдружението. И днес, в свободното си време, работи всеотдайно за едно достойно съществуване на хората с деменция.
Онлайн присъствие
Следвал информатика в Софийски Университет, като по същото време започнал собствен бизнес с разработка на уеб сайтове. От 2009 година насам разработва, поддържа и развива сайта на сдружението.
Иван завършва "Електроника" в Техническия университет в София. Работи в сферата на микроелектрониката и интегралните схеми. Предпочита да гледа позитивно на живота и вярва, че деменцията, от която страда баща му, го учи да разбира хората по-добре, да бъде толерантен и търпелив.
Европейско представителство
Зорница Карагьозова
Зорница е юрист по образование. Тя е дъщеря на човек с деменция, участник в инциативата "Алцхаймер кафе", член на гражданско сдружение "Алцхаймер България" и представител на България в новосъздадената Група на непрофесионалните болногледачи на хора с деменция към Алцхаймер Европа.